Історія Жовтоярської бібліотеки

Історія 
Жовтоярської 
сільської бібліотеки      
 З тих давніх часів, як люди навчилися  читати та  друкувати книжки, почали з,являтися бібліотеки, о то ж і в колишньому селі Сар'яри теперішніх Жовтоярах  в далеких 50-х роках минулого століття відкрилась бібліотека.  Це була маленька хатинка  в якій знаходилась сотня-дві книжок. Селяни брали книжку, як реліквію, як скарб, адже читати уміли не всі. 
Першою бібліотекаркою була нині покійна Келарь Анна Лазарівна - жінка, яка оберігала книжки, вона по професії була вчителька, ото ж  неписьменним вона ще й переказувала прочитане. Та в 1978 році  Анна Лазарівна перейшла на роботу до Жовтоярської  школи, а її місце бібліотекаря  посіла Мартин Л.М. Фонд бібліотеки зростав, поступало все більше нових видань, старе приміщення  стало тісним. То ж бібліотека змінює адресу і переходить в приміщення Жовтоярського клубу, де проіснувала до 1994 року. 
Знову бібліотека міняє адресу (де знаходиться й по нині) - це приміщення колишнього побутового дому, яке закрилось в 1991 році. Змінилась адреса, змінюється й бібліотекар, до праці приступає Раца Лідія Яківна пропрацювавши до  2007 року, пішла на заслужений відпочинок, а в бібліотеці знову нова господиня Балагура Антоніна Леонідівна, яка працює в теперішній час. 
В приміщенні бібліотеки зроблений капітальний ремонт, перекритий старий дах,замінені вікна на пластикові,покрашена підлога, опалюється бібліотека пічним опаленням. В бібліотеці світло та затишно, На книжкових стелажах рядочками улюблені книжки та книжкові виставки, які присвяченні діючим подіям т



а ювілеям, виставки нових видань, періодичні підбірки.  Бібліотека пропагує літературу та нові видання, проводить масові заходи присвячені діючим святам та подіям, в нас завжди людно та цікаво, і втішає душу  те, що в цей не легкий час люди не втрачають зацікавленості та оптимізму.




Портфоліо бібліотеки.


Знов мова про книги ведеться
У ній неосяжна є дань
Всі помисли в бібліотеці
Скарбниці невичерпних знань.
Приміщення в нас світле і привітне.
Зігріте душевним теплом і любов'ю.





Приміщення займає всього 50 кв. м. тут вдало розмістились, кімната юного читача, абонемент, читальна зала.
Відкрито завжди для тих хто БАЖАЄ пізнавати нове.

В бібліотеці є все, що треба – аби не лінитись!
При бібліотеці створений гурток ,,Своїми руками,,  та  ,, Книжкова лікарня,,.
Девізом гуртків учасники обрали ,,Хто багато читає той про все знає,,
Основною метою і завданням гуртків стало прищеплення поваги та любов до книги, до української мови, мистецтва читати акуратно книгу, виявити творчі здібності дітей. Вироби своїми руками показали, що маленькі читачі виготовляючи персонажі до прочитаних казок пропагують  новинки українських та зарубіжних письменників. Бо саме у творчості діти пізнають  навколишню дійсність – набувають досвіду, що впливає на ставлення дитини до книги. Колективом культпрацівників дітям демонструються  постановки казок, а як що дитина не просто читає, а бачить казку, де оживають улюблені герої, розмовляє з ними, відбувається дещо більш прекрасне, ніж просто прочитана книга.
Саме бібліотека стимулює читачів до саморозвитку, вчить бачити прекрасне навколо себе.
Юні читачі завжди беруть участь в районних конкурсах ,,Кращий читач року,, де отримують призові місця, міжособисте спілкування та матеріальне заохочення.
Для школярів бібліотека є добрим помічником у навчанні. До їх послуг  - кімната юного читача, де розміщений дитячий фонд. Відвідують бібліотеку старшокласники і студент, які знають бібліотеку, як свій дім, бо з дитинства з допомогою книги  долали сходинки до знань.
Загальний фонд бібліотеки нараховує 11104 примірників.
Щорічно бібліотека обслуговує 505 користувачів, що становить 43% Від загальної кількості населення; з них -
152 – дошкільного віку учні 1-9 класів
29 – юнацтво
324 – дорослих
Книговидача становила 11678 примірників, різногалузевої літератури.
Загальне відвідування бібліотеки користувачами 2991.
Енциклопедії, словники, книги
Подивись навколо і здивуйся.
Відкритий доступ до книжкового фонду, розгалужений довідково-бібліографічний апарат, доповнений фактографічними збірками документів різної тематики.
Про життя місцевої громади можна дізнатися із матеріалів книжкової виставки ,,Влада інформує,,  де можна ознайомитися з рішеннями сесій сільської Ради, розпорядженнями голови села, списками депутатів. Доповненнями до них слугують папки накопичувальної інформації, соціально побутової, краєзнавчої.
Діяльність бібліотеки багатогранна, але гідне місце займає популяризація краєзнавства. Ведеться картотека статей, папки газетних вирізок, ведеться журнал історії села ,,Моє село – історія жива,, Краєзнавча картотека систематично поповнюється новими матеріалами з періодичних видань.
В  бібліотеці оформлений постійно діючий куточок, в якому присутні стародавні речі наших
предків.
Збереження, примноження та відродження національних традицій одне з головних завдань бібліотеки.
Ведеться постійна робота по вивченню історичного минулого нашої держави.
Враховуючи інтерес молоді до вивчення історичної тематики, бібліотека придає увагу розкриттю наявності бібліотечного фонду через розкриті книжкові виставки ,, Без минулого немає  майбутнього,, , Гетьмани України,, ,,Літопис війська запорізького,, ,  ,,Знакові постаті України,,

Резюме:
 Я Балагура Антоніна Леонідівна., завідувачка бібліотечної філії села Жовтий Яр, восьмий рік працюю у бібліотеці, зажди перебуваю в оточенні людей. Раніше працювала в Жовтоярській сільській  Раді, рахівником - касиром. Потім сільський голова запропонував роботу в бібліотеці оскільки на той час бібліотекар вийшла на пенсію. Так бібліотека вибрала мене, я завжди стараюсь допомогти та розрадити людей, які заходять в бібліотеку за книгою та з своїми  переживаннями та болями, допомогти дітям привити любов до книги та культури, жити з гармонією і злагоді з книгою, словом і природою, любити людей, свою роботу, бути всім корисною і робити добро.

  
Від дому, чи з далека , відклавши справи вбік,
Спішу в бібліотеку, завжди і кожен рік,
З любові  чи з відчаю і не якийсь то збіг
Бо я душі не чаю в користі мудрих книг.



село Жовтий Яр    вул. Миру №4                                                                                              

Комментариев нет:

Отправить комментарий